Eraküte

Eraküte » Avaleht » Meist » Ettevõttest
Print

Ettevõttest

AS Eraküte asutati 1998. aastal eesmärgiga pakkuda klientidele soojusvarustuse täisteenust alates katlamaja ehitusest ja finantseerimisest kuni aastaringse hooldusteenuse tagamiseni. Alates 28.11.2012 on AS-i Erakütte omanik OÜ Utilitas, mis kandis nime OÜ Elekter ja Küte kuni 29.08.2013.

AS Eraküte pakub kaugkütte teenust seitsmes Eesti linnas - Valgas, Jõgeval, Haapsalus, Kärdlas, Tallinnas, Keilas ja Raplas. Kuigi Eraküte edastab soojust valdavalt läbi kaugküttevõrgu, on ettevõttel ka kliente, kelle soojusega varustamine toimub lokaalkütte katlamajaga. Siinkohal võib mainida näiteks järgmisi lokaalkütte kliente nagu - Tallinna Botaanikaaed, Laagri Maksimarket, Tondi Selver, SEB panga peahoone Tallinnas, Lootsi 3a korterelamu ja Vabaõhumuuseumi tee 5 korterelamu.

Nagu iga energeetikaettevõtte jaoks, on ka meile oluline keskkonnasõbralik tootmine ja keskkonnakaitse. Selleks oleme alati lähtunud ja lähtume ka edaspidi, kõrgetest keskkonnakaitse nõuetest. Alates 2010. aastast vastab ettevõtte keskkonna ja töökeskkonna korraldus rahvusvahelistele standarditele ISO 14001 ja OHSAS 18001.

Eraküte on pidevalt arenev ettevõtte, kus töötab 62 inimest. Ettevõtte konsolideeritud soojuse müügimaht oli 2013. aastal 227GWh ja müügikäive 12,6 miljonit eurot. Kuid arusaadavalt ei arene ükski ettevõte üksinda. Siinkohal tahaksime tänada omaltpoolt kõiki tarbijaid, kes on viimase 16-ne aasta jooksul üle kogu Eesti, olnud Erakütte klientideks. Eraküte on alati teinud kõik endast oleneva klientide parimaks teenindamiseks ja teeb seda ka tulevikus.