Eraküte

Eraküte » Uudised » Rapla soojusenergia piirhind langes 28 protsenti
Print

Rapla soojusenergia piirhind langes 28 protsenti
05. juuni 2015

Alates 1. juunist kehtib Raplas uus, varasemast 28 protsenti madalam piirhind, kuna aasta alguses avatud hakkepuidukatlamajas toodetud soojus on maagaasist toodetust oluliselt odavam.

„Kuigi uue katlamaja režiimikatsetused ja lõplikud seadistustööd veel kestavad, saime konkurentsiametilt loa uue piirhinna, 53,64 eurot/MWh rakendamiseks,“ ütles AS Eraküte juhatuse esimees Priidu Nõmm. Tema kinnitusel viidi ellu Rapla klientidele antud lubadus vähendada toasooja hinda, mis langes varem kooskõlastatud piirhinnaga võrreldes prognoositud viiendikust veelgi enam.

Rapla abivallavanem Kalle Toometi sõnul on tegemist kauaoodatud rõõmusõnumiga kaugkütet kasutavate kodanike jaoks. „Meil on hea meel, et Raplas tegutsev soojusettevõte AS Eraküte on teinud investeeringuid soojatootmise kaasajastamiseks, tagades tarbijatele soodsama hinna ja parema teeninduse. “ kommenteeris Toomet.

Erakütte juhatuse esimehe hinnangul tuleb odavam soojus võimalikult väikeste kadudega tarbijateni viia. „Tootmisseadmete uuendamise kõrval on meie prioriteediks soojuskadude vähendamine. Möödunud aastal investeerisime Rapla soojustorustike renoveerimisse ligi pool miljonit eurot ja hetkel on käimas mitmed uued projekteerimistööd,“ sõnas Nõmm.

AS Eraküte käivitas Raplas 1,8 miljonit eurot maksva uue, hakkepuidul töötava katlamaja käesoleva aasta veebruaris. Ettevõte kasutab Raplas põhikütusena kohalikku hakkepuitu, mille eelisteks on lisaks soodsamale hinnale ka tarnekindlus ning keskkonnasõbralikkus. Rapla puhul võib tõmmata paralleeli Jõgeva võrgupiirkonnaga, kus varem kasutati samuti vaid gaasi ning peale Erakütte hakkepuidukatlamaja käivitamist 2014. aastal langes piirhind veidi üle 25 protsendi.

Seitsmes Eesti linnas kaugkütte teenust pakkuv AS Eraküte ning AS Tallinna Küte kuuluvad energeetikakontserni Utilitas, mille koosseisus on veel soojus- ja elektritootja OÜ Tallinna Elektrijaam ning käidu- ja hooldusteenuse pakkuja OÜ Väo Hake.

Uudised