Eraküte

Eraküte » Uudised » Rapla hakkpuidu katlamaja ehitustööd on lõppfaasis
Print

Rapla hakkpuidu katlamaja ehitustööd on lõppfaasis
08. detsember 2014

Raplas on valminud uus hakkpuidul töötav katlamajahoone ja ladu koos kütuse laadimisplatsiga. Välja on vahetatud välistrassid, lammutatud on vanad põlevkiviõli mahutid ja korrastatud on kogu katlamaja territoorium.

Tegemist on kompleksse ehitustööga ning hetkel on käimas katlamaja tehnoloogia paigaldus- ja seadistustööd. Paigaldatud uus 5MW hakkepuidu katelseade „Danstoker“  hakkab tööle automaatrežiimil ja integreeritakse ühtsesse juhtimissüsteemi koos olemasolevate tipukoormuse gaasikateldega.

Korstnast väljuvad suitsugaasid liiguvad läbi 1,25MW pesuri, kust eralduv soojus läheb taaskasutusse ja väljuvad gaasid puhastatakse keskkonnale kahjulikest ühenditest.  Ehitustööde peatöövõtja AS Nordecon Betoon hinnangul lõpetatakse viimased tehnoloogilised seadistustööd jaanuari alguseks, misjärel saab alustada režiimikatsetustega hakkepuidul.

Rapla katlamaja valmimisega on kõikides Erakütte katlamajades üle mindud kohalikele biokütustele, millega tagatakse klientidele stabiilne soojusvarustus võimalikult soodsa hinnaga. 2014. aasta veebruarikuus avas Eraküte biokütusele üle viidud Jõgeva katlamaja, mille rekonstrueerimine langetas tarbijatele küttehooajal piirhinda viiendiku võrra. AS Eraküte pakub kaugkütte teenust seitsmes Eesti linnas - Valgas, Jõgeval, Haapsalus, Kärdlas, Tiskre-Hansu elurajoonis Tallinnas, Keilas ja Raplas. AS Eraküte kuulub energeetikakontserni Utilitas.

Uudised