Eraküte

Eraküte » Uudised » Rapla hakkepuidukatlamaja valmimisest
Print

Rapla hakkepuidukatlamaja valmimisest
09. jaanuar 2015

Leping Rapla katlamaja üleviimiseks hakkepuidule sõlmiti AS-iga Nordecon Betoon. Tänaseks on valminud uus katlamajahoone ja ladu koos kütuse laadimisplatsiga. Välja on vahetatud välistrassid, lammutatud on vanad põlevkiviõli mahutid ja korrastatud on kogu katlamaja territoorium.

Tegemist on kompleksse ehitustööga. Paigaldatud uus 5MW hakkepuidu katelseade „Danstoker“  hakkab tööle automaatrežiimil ja integreeritakse ühtsesse juhtimissüsteemi koos olemasolevate tipukoormuse gaasikateldega.

Korstnast väljuvad suitsugaasid liiguvad läbi 1,25MW pesuri, kust eralduv soojus läheb taaskasutusse ja väljuvad gaasid puhastatakse keskkonnale kahjulikest ühenditest.  Siiski ei ole kõik tööd kulgenud plaanipäraselt. Ehitustööde peatöövõtja AS Nordecon Betoon hinnangul lõpetatakse viimased tehnoloogilised seadistustööd jaanuari kuu jooksul, misjärel saab alustada režiimikatsetustega hakkepuidul. Peale katla režiimikatsetuste ja seadistamise lõpetamist esitab Eraküte Konkurentsiametile taotluse uue soojuse piirhinna kooskõlastamiseks. Soojuse hind meie klientide jaoks Raplas hakkab alanema eelduste kohaselt alates veebruarist 2015.

Rapla katlamaja valmimisega on kõikides Erakütte katlamajades üle mindud kohalikele biokütustele, millega tagatakse klientidele stabiilne soojusvarustus võimalikult soodsa hinnaga. 2014. aasta veebruarikuus avas Eraküte biokütusele üle viidud Jõgeva katlamaja, mille rekonstrueerimine langetas tarbijatele küttehooajal piirhinda viiendiku võrra. AS Eraküte pakub kaugkütte teenust seitsmes Eesti linnas - Valgas, Jõgeval, Haapsalus, Kärdlas, Tiskre-Hansu elurajoonis Tallinnas, Keilas ja Raplas. AS Eraküte prognoosib soojuse hinna alanemist käesoleval küttehooajal ka oma teistes osakondades Haapsalus, Valgas, Keilas ja Jõgeval tulenevalt puiduhakke, põlevkiviõli ja maagaasi hinna langusest.

Uudised