Eraküte

Eraküte » Uudised » Elekter ja Küte OÜ omandas Tallinna Küte AS-i ja Eraküte AS-i
Print

Elekter ja Küte OÜ omandas Tallinna Küte AS-i ja Eraküte AS-i
28. november 2012


Täna jõustus Kristjan Rahu ettevõtte OÜ Elekter ja Küte ning Dalkia vaheline leping, mille kohaselt omandas Elekter ja Küte energeetikaettevõtted AS Tallinna Küte ja AS Eraküte.

Pooled leppisid tehingus tingimuslikult kokku 19. oktoobril ning praeguseks on tehingule kinnitused andnud Konkurentsiamet ning Tallinna linna poolt AS Tallinna Soojus. Tallinna Kütte ning Erakütte juhatuse esimehena jätkab Priidu Nõmm ning Kristjan Rahust saab ettevõtete nõukogu esimees.

"Ettevõtete edasises tegevuses on oluline kavandatud investeeringute elluviimine ning kohalike kütuste osakaalu suurendamine, mis aitab soojakulusid kontrolli all hoida. Soojavarustuse efektiivsus ning ökonoomsus tarbijatele on meie tegevuse prioriteet," ütles OÜ Elekter ja Küte omanik Kristjan Rahu.

Rahu rõhutas konstruktiivse koostöö tähtsust Tallinna linnaga, mille ettevõtte Tallinna Soojus soojuse tootmiseks ja edastamiseks vajaminevad varad on Tallinna Küte võtnud 30 aastaks rendile. "Oleme tutvustanud oma äriplaani ja tulevikuvaadet linnavalitsusele ja Tallinna energeetikakomisjonile ning peame väga oluliseks edasist koostööd klientide parima soojavarustuse huvides. Näiteks 7. detsembril on linna esindajatel kavas visiit Elekter ja Küttesse, kus tutvustame ettevõtte tegevust ja edasisi plaane," lisas Rahu.

Elekter ja Küte omakapital on 20 miljonit eurot ning varade maht ulatub üle 100 miljoni euro.

Tallinna Küte varustab soojusega kahte kolmandikku pealinnast ning Maardu linna. Ettevõte haldab linna 420-kilomeetrist kaugküttevõrku, kolme suurt katlamaja ja kahtekümmet ühte väikekatlamaja. AS Eraküte varustab soojusega kaheksat Eesti linna, tegutsedes Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kärdlas, Raplas, Tartus, Valgas ning Tiskre-Hansu elurajoonis Tallinnas.

Uudised